Studio EUROCOMFORT - SELVA

Oficjalne otwarcie Galerii Selva

 

Meble tej marki mają w swoich domach prezydenci USA i Rosji. Philipp Selva to ikona światowego rynku meblarskiego. Meble wywodzące się z fabryki w Bolzano są solidne, a jednocześnie bardzo wykwintne. Wczoraj słynny Selva odwiedził Kalisz, by uczestniczyć w otwarciu nowej galerii mieszczącej się w jednej z secesyjnych kamienic przy Alei Wolności, która będzie jednocześnie salonem sprzedaży jego mebli.

1_article
 
Philipp Selva fot :Bartek
 

Meble Selva charakteryzuje drewniana struktura, przy czym wspomnieć należy, że już niewiele zakładów na świecie w ten sposób produkuje swoje meble. Grube forniry są wycinane, a nie nakładane jak papier. Meble te są ponadczasowe, solidne, a przy okazji piękne. Philipp Selva współpracuje z wieloma designerami – jednym z najbardziej znanych jest Lorenzo Bellini.

- Firma produkuje około 250 tysięcy elementów rocznie. W centralnym magazynie trzymanych jest około 30 tys. elementów niedokończonych, w surowym drewnie, ponieważ każdy zamawiający może wybrać swój ulubiony kolor wykończenia. A jest ich ponad 20. Firma posiada także dużą gamę tkanin i wykończeń metalowych. Zamówienia dostarczane są do 90 tysięcy klientów z całego świata, do prawie 80 krajów – powiedział Philipp Selva podczas spotkania.

Wspominał on także swoje pierwsze kontakty z krajami bloku wschodniego i z Polską, która obecnie mieści się na szóstym miejscu pod względem ilości sprzedanych mebli włoskiej firmy. Od początku swojej działalności w naszym kraju marka prowadziła bardzo szeroko zakrojoną kampanię reklamową.

- Państwo powinniście być dumni, z otwarcia takiego miejsca. Człowiek często nie zauważa czegoś, co jest blisko, a takich miejsc, jak nowa galeria po prostu nie ma – powiedział Cezary Bąk, reprezentant firmy w Polsce. – Budowanie marki odbywa się w bardzo różny sposób. Najprostszą są ekspozycje sklepowe, ale jeśli jest możliwość wykorzystać jakieś ciekawe wnętrza lub tak, jak tutaj, połączyć z galerią – firma jest bardzo chętna na tego typu promocję. To bardzo wyjątkowa szansa.

Jak zapewnił Cezary Bąk, otwarcie galerii Selva w takim mieście jak Kalisz, jest bardzo trafne. Często gust ludzi zamożnych w mniejszym mieście jest znacząco lepszy, niż w wielu wielkich miastach, gdzie nie zdążył się on jeszcze wypracować. Dla przykładu najmniejsza, jak do tej pory, galeria Selva mieści się w Krośnie. I świetnie sobie radzi.

- Współpracujemy z Selvą już pod przeszło 10 lat. Dwór w Jarantowie jest urządzony meblami Selva, a w tym roku kończyłam dwór w Puszczykowie-Zaborzu. Świetnie sprawdzają się meble typu “Epoca”, które doskonale komponują się z małymi wnętrzami, co widać tutaj. Mamy mnóstwo zamówień na meble włoskiej firmy- powiedziała Liliana Kąkol, projektantka wnętrz, właścicielka Studia Mebli Kuchennych. – Wnętrza z meblami Selvy nie zaskakują dziwactwem, a ponadczasowością.

26 października nastąpi oficjalne otwarcie galerii. Liliana Kąkol poinformowała, że te piękne pomieszczenia będą połączeniem salonu sprzedaży Selvy z galerią sztuki. Odbywać się tam będą wystawy malarstwa, szkła artystycznego, ceramiki. We wnętrzach nietypowej galerii będą odbywały się wernisaże, szkolenia dla projektantów wnętrz i architektów. Nie zabraknie także żartobliwych wystaw, jak np. fotografii pupili lekarzy czy prawników, z której dochód przeznaczony będzie dla bezdomnych zwierząt. Na razie trwają prace nad ścisłym harmonogramem.